Strona główna » PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAKUPIE ZEZWOLEŃ NA AMATORSKI POŁÓW RYB

Kontakt

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAKUPIE ZEZWOLEŃ NA AMATORSKI POŁÓW RYB

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAKUPIE ZEZWOLEŃ NA AMATORSKI POŁÓW RYB

Podstawowym warunkiem wykupienia zezwolenia na wędkowanie na wodach użytkowanych przez nasze Gospodarstwo jest posiadanie karty wędkarskiej – dożywotnio ważnego dokumentu świadczącego o znajomości państwowych przepisów dotyczących ochrony ryb (z obowiązku jej posiadania zwolnione są osoby do lat 14 oraz cudzoziemcy przebywający czasowo w Polsce). W związku z tym obywatel polski w wieku powyżej 14 lat i cudzoziemiec mieszkający na stałe w naszym kraju wędkując na naszych wodach powinni posiadać dwa dokumenty – kartę wędkarską i zezwolenie na amatorski połów ryb, zaś obcokrajowiec czasowo zamieszkały w Polsce – dokument ze zdjęciem i zezwolenie na wędkowanie.
Z kolei z posiadania zezwolenia na wędkowanie zwolnione są osoby do lat 14, które mogą wędkować wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającą kartę wędkarską i stosowne zezwolenie tylko jedną wędką przy użyciu metody spławikowo-gruntowej w ramach stanowiska i dziennych (dobowych) limitów połowu ryb tejże osoby.

Nie ma żadnego znaczenia, czy zamierzający wędkować na wodach użytkowanych przez nasze Gospodarstwo należy do Polskiego Związku Wędkarskiego, czy nie, a zatem również, czy opłacił on składki PZW na dany rok, czy tego nie dokonał. Prosimy nie mylić karty wędkarskiej, której „się nie opłaca” z legitymacją członkowską PZW.
Gorąco zachęcamy do kupowania zezwoleń przez naszą stronę internetową (zakładka na jej górze „SPRZEDAŻ E-ZEZWOLEŃ” lub zakładka na dole strony „e- zezwolenia”). Są one tańsze do zezwoleń w formie papierowej i można je nabyć bez wychodzenia z domu przez 24 godziny na dobę, a także nad samym łowiskiem. Internetowy system sprzedaży zezwoleń jest bardzo prosty, intuicyjny i prowadzi kupującego krok po kroku.
Przy zakupie zezwolenia przez Internet konieczne jest tylko podanie imienia i nazwiska, numeru karty wędkarskiej (numeru np. paszportu dla obcokrajowców), adresu poczty elektronicznej oraz posiadanie bankowości internetowej. Nabycia zezwolenia w imieniu wędkarza może dokonać również inna osoba, podając jego dane i opłacając transakcję ze swego konta. Płatność obsługiwana jest przez system PayU. Kupujący, poza ceną zezwolenia, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Należy jedynie wskazać swój bank i zlecić stosowny przelew nie troszcząc się o numer rachunku naszego Gospodarstwa.
Do kupienia są zezwolenia okresowe – na 1, 3, 7 oraz na 14 dni (dób) a także całosezonowe. Zezwolenia jednodniowe oraz jednodobowe upoważniają Państwa do wędkowania na każdym z udostępnionych do tego akwenów, mimo, że w takim zezwoleniu może figurować tylko jedno łowisko. Zezwolenia na pozostałe okresy dotyczą jedynie ściśle określonych łowisk.
W przypadku, gdy wędkarz zainteresowany jest połowem przez cały sezon na co najmniej dwóch różnych łowiskach powinien on rozważyć zakup zezwolenia na wszystkie udostępnione do wędkowania wody Gospodarstwa, to jest na ponad 30 łowisk o powierzchni 2 800 ha znajdujących się w województwie lubuskim i wielkopolskim, co może się okazać dla niego bardziej korzystne finansowo.
Uwaga! - przy zakupie zezwoleń przez Internet prosimy zwrócić uwagę, na fakt, iż tym sposobem nie można dokonać dopłaty za połów ze sprzętu pływającego do uprzednio nabytego zezwolenia na połów wyłącznie z brzegu, oraz dopłaty za połów w porze nocnej. W związku z tym prosimy o przemyślane zakupy, a w razie kłopotów tego rodzaju o kontakt telefoniczny.
Zezwolenie jest wysyłane na podany adres mailowy jako plik pdf w ciągu kilku minut od dokonania płatności. Podane są w nim najważniejsze zasady amatorskiego połowu ryb na wodach naszego Gospodarstwa (pełne informacje na stronie internetowej Gospodarstwa – zakładki „OFERTA” na górze lub „nasza oferta” na dole). Zezwolenie czasami może trafić do folderu Spam.
Zezwoleń nie trzeba drukować (chociaż oczywiście można) – wystarczy obecność źródłowego pliku zezwolenia w smartfonie, tablecie, itp., który należy mieć przy sobie podczas wędkowania. Plik ten należy załadować na to urządzenie z serwera swojej poczty elektronicznej, tak aby był dostępny „offline”. Prosimy unikać robienia zdjęć wydrukowanego zezwolenia, albo jego zrzutu ekranowego, gdyż wówczas zawarty w nim kod QR staje się najczęściej nieczytelny przy próbie jego weryfikacji podczas kontroli.

Punkty dystrybucji zezwoleń w formie papierowej: ZIELONA GÓRA – SKLEP WĘDKARSKO-ZOOLOGICZNY SANDACZ ul. Urszuli 1; ZBĄSZYŃ - SKLEP ZOOLOGICZNY WELON ul. Senatorska 20, WOLSZTYN - SKLEP ZOOLOGIA I WĘDKARSTWO MARASZEK ul. 5 Stycznia 17 oraz SKLEP RAJ WĘDKARSKI MARASZEK ul. Sienkiewicza 4b; KARGOWA - CENTRUM ZOOLOGICZNE RYBKA ul. 27 Stycznia 3/5; NOWA WIEŚ ZBĄSKA – SKLEP WIELOBRANŻOWY M. KOZA Nowa Wieś Zbąska nr 10, NIESULICE (w dni robocze w okresie lipiec – sierpień 2022) BAZA RYBACKA GOSPODARSTWA – tel. 533 780 580.
Ponadto, w wyjątkowych przypadkach  zezwolenia wędkarskie i dopłaty do nich można nabyć za pośrednictwem pracowników naszego Gospodarstwa – nr tel. 720 848 048 oraz 793 504 140. Służą oni również wszelkimi informacjami i pomocą w tym zakresie.

W zakładce „OFERTA” zamieszczamy stosowne pliki dotyczące szczegółowych zasad wędkowania w sezonie 2022 r., w tym dla porównania - cenniki zezwoleń tradycyjnych oraz E-zezwoleń.
 
Życzymy udanych połowów:
Gospodarstwo Rybackie Zbąszyń Sp. z o.o.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu